„ Daj dzieciom dobrą wolę, daj wysiłkom ich pomoc, ich trudom błogosławieństwo.
Nie najłatwiejszą prowadź ich drogą, ale najpiękniejszą.”

J.Korczak

Publiczne Szkoły Specjalne w Adamowie

Nasze szkoły edukują i pomagają w rozwoju dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Uczniami są osoby od 3 do 24 roku życia, które mają nie tylko orzeczenie o niepełnosprawności, ale również problem z socjalizacją ze społeczeństwem, w którym żyją. Zatrudniamy specjalistów, którzy kompleksowo zajmą się Państwa dziećmi.

Młodzież na różnych wydarzeniach

Co nas wyróżnia?

Ikona gwiazdek

Zajęcia w zespołach i indywidualne

Uczymy naszych podopiecznych współpracy podczas zajęć, które prowadzimy w grupach. Nie zapominamy jednak o indywidualnych potrzebach uczniów i dlatego każdy z nich ma opracowany Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny.

Ikona tablicy

Wykwalifikowani specjaliści

Zatrudniamy wykwalifikowanych pedagogów i personel wspomagający, którzy dysponują szeroką wiedzą w swoich dziedzinach. Nasza kadra, nie tylko uczy Państwa dzieci podstaw edukacji, ale przygotowuje do życia w społeczeństwie.

Ikona przedstawiająca sowę

Przyjazna atmosfera

Dbamy o to, żeby nasi uczniowie chętnie uczęszczali na zajęcia i brali aktywny udział w organizowanych wydarzeniach. Do podopiecznych podchodzimy z szacunkiem i zrozumieniem dla ich indywidualnych potrzeb.